مقاله ها

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

جالب است بدانید که مراسم ازدواج در سراسر دنیا متنوع برگزار میشود.چرا که ازدواج، مراسمی سنتی یا آیینی است که آغاز ازدواج و زندگی مشترک یک زوج، جشن گرفته می شود. این مراسم در کشورها و فرهنگ ها، ادیان و مذهب ها، گروه های قومی و حتی طبقات اجتماعی گوناگون، به اشکال مختلفی برگزار می گردد. در این مطلب قصد داریم سنت های ازدواج در چندین کشور را مورد بررسی قرار دهیم. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

جالب است بدانیم که در ایران باستان از زمان هخامنشیان در ایران روز سپندارمذگان، عشق را جشن می گرفتند. این روز برابر ۵ اسفند در گاهشمار زرتشتی است که با روز ۲۹ بهمن در گاهشمار خورشیدی برابر است، علت این تفاوت در تاریخ این است که در گاهشمار زرتشتی۶ ماهه نخست سال ۳۰ روزه بوده است و در گاهشمار خورشیدی ۶ ماه نخست سال ۳۱ روزه می باشد. این روز سپندارمذگان یا اسفندارمذگان نام دارد و بنابراین در تقویم جدید ایرانیان این روز را در 29 بهمن جشن می گیرند.


امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

یک کیک عروسی زرق و برق دار اغلب مرکز توجه عروسی است و معمولا برای کیک عروسی، جایگاه ویژه ای در نظر گرفته میشود. این شیرینی یک سنت قدیمی است که قدمت آن به دوران رومی و قرون وسطی بر میگردد. در این بلاگ قصد داریم درباره کیک عروسی و سنت های مختلفی که مربوط به کیک عروسی می باشد صحبت کنیم. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

مادر تنها یک کلمه نیست بلکه اسم مادر یادآور صفات خاص مهربانی، دلسوزی، فداکاری، زیبایی و عشق است. روز مادر بهترین فرصت برای قدردانی از زحمات مادر و جبران گوشه کوچکی از آن است. در این روز ممکن است بخواهید با کارهای مختلف مادرتان را خوشحال و سورپرایز کنید. بعنوان مثال: برای او هدیه و گل بخرید، غذای مورد علاقه اش را بپزید، در انجام کارها کمکش کنید و ...